Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe w okolicach gospodarstwa Danielówka

Rowerem przez lasy

Odkrywaj malownicze okolice Danielówki!

Coraz większa ilosć naszych gości przyjeżdża do nas nie tylko z samym nastawieniem do aktywnego sposobu spędzania swojego urlopu w naszym gospodarstwie eko-agroturystycznym, ale także odwiedza nas wraz ze swoim sprzętem sportowym, w tym niejednokrotnie z rowerami.

Bazując na doświadczeniu oraz preferencjach naszych zacnych gości proponujemy najbardziej malownicze i atrakcyjne trasy rowerowe, których pokonanie zapewni dużo radości. Na trasie znajduje się mnóstwo okolicznych zabytków oraz miejsc, które są godne uwagi i stanowią bazę nie tylko do wyjazdów rowerowych ale także alternatywę dla spędzania czasu w okresie słabszych warunków atmosferycznych.

Trasy, o których mowa powyżej to:

  • Włoszczowa - Kluczewsko - Łapczyna Wola - Dobromierz - Józefów - Żeleźnica - Kozia Wieś - Chotów - Włoszczowa. Długość trasy – o długości ok. 50 km,
  •  „Lasami dookoła Włoszczowy” - trasa: Plac Wolności we Włoszczowie – Belina – Stawisko (zbiornik wodny) – Biadaszek (zalew) – Chotów – Brzeście – Kluczewsko – Komparzów – Kurzelów – Rezerwat Dronowe Niwy – Rezerwat Ługi – Jeżowice – Łachów – Klekot (zbiornik retencyjny) – Czarnca – Kąty – Pułanki (szkółka leśna) – Konieczno – Nieznanowice – Rząbiec – Feliksówka (stawy) – Włoszczowa. Oznakowaną trasę można pokonać jednostajnie (2 dni) lub w pięciu etapach - o długości ok. 85 km. 

Trasa "Lasami dookoła Włoszczowy" prowadzi głównie lasem przez najciekawsze i najpiękniejsze okolice Włoszczowy, teren trzech gmin: Włoszczowy, Krasocina i Kluczewska. Posiada ona niepowtarzalne walory krajoznawcze, przyrodnicze i kulturowe. Na początku szlaku, na terenie Szkółki Leśnej w Koniecznie można dowiedzieć się o florze i faunie ziemi włoszczowskiej. Znajduje się tam: wiata edukacyjna, Leśna Ścieżka Dydaktyczna "Poznajemy Las", Leśna Izba Edukacyjna. Pokonując szlak poznajemy historię i zabytki Włoszczowy, Nieznanowic, Kluczewska, Kurzelowa i Czarncy.

Trasy są oddalone od Danielówki o kilka kilometrów, co sprawia, że pokonanie ich w trakcie pobytu u nas nie stanowi problemu.

Okoliczne tereny

Warto również podkreślić, iż sama okolica Ciemiętnik jest na tyle specyficznie ukształtowanym terenem, że nie trzeba podążać wytyczonymi trasami aby zażyć pełnego agro-relaksu!

Leśne dukty, ścieżki i drogi, których mnóstwo w okolicy upodobali sobie nie tylko rowerzyści ale także biegacze, spacerowicze oraz osoby uprawiające Nordic Walking.

Różnorodne pokoje

Wybierz swój

Okoliczne atrakcje

Znajdź coś dla siebie

Swojska kuchnia

Zasmakuj w danielówce