Hodowla danieli

Daniel (parzystokopytny zwierz) z hodowli "Danielówka" z Ciemiętnik

Obudź w sobie zwierza.

Wyluzowanego zwierza.

Nie ma opcji, aby dziecko odkryło posiadany od urodzenia talent do gry na pianinie, gdy nigdy nie miało okazji na nim zagrać. Idąc tym słusznym tropem, aby poznać co znaczy prawdziwy odpoczynek w naturalnych warunkach - najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie kilkudniowej wizyty w Danielówce.

Z okien naszych pokoi rozpozciera się wyborny widok na wzrastające w sile Daniele, które hodujemy już od 2011 roku, i które to Daniele stanowią początek naszej przygody z agroturystyką. To wlaśnie one, samice występujące w liczbie ponad 50 sztuk oraz żyjący wśród nich niczym w Danielówkowym raju Kacper (jedyny byk rozpłodowy) sprawiają, że nasze gospodarstwo z każdym dniem rozrasta się i jest w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wybrednych gości.

Hodowane przez nas zwierzaki można nie tylko karmić, ale także poznać z bliska dzięki organizowanym przez gospodynie imprezom "Safari Daniel", na które serdecznie zapraszamy. Zrobienie sobie selfie z danielem nie kosztuje Cię niczego oprócz odwagi. Wystarczy przyjechać!

Nasze zwierzęta znajdują się pod stałą opieką weterynaryjną i mają zapewnione idealne warunki do życia, opiekujemy się nimi bardzo troskliwie. Zwierzęta są szczęśliwe w naszej hodowli, wyrażają to poprzez bardzo przyjazny stosunek do człowieka. Codziennie doglądamy nasze stadko, a w okresie jesienno-zimowym także dokarmiamy, aby nie zabrakło im pokarmu oraz witamin i minerałów. Dzięki temu, możemy z radością chwalić się zarówno szczęśliwą zwierzyną jak i możliwością doglądania jej z niewielkiej acz bezpiecznej odległości.

Zapewnij sobie i swoim bliskim luksusowy pobyt na łonie natury. Z dala od domu - niczym w domu.

 

A teraz kilka słów o tym jakim zwierzęciem jest Daniel. Dzięki tej krótkiej charakterystyce poznacie naszych kopytnych przyjaciół.

  • Daniel europejski (Dama dama) należy do rodziny jeleniowatych, charakteryzuje się niewielkim wzrostem (od 80-90cm w kłębie, byki są większe), cętkowaną sierścią i okazałym porożem.
  • Dorosła łania waży 40-60kg byki 60-120kg.
  • Daniela w łatwy sposób można odróżnić od pozostałej części  członków tej rodziny, gdyż posiada charakterystyczne umaszczenie, zależne od pory roku i odmiany: biała, kremowa, szara, żółta z odcieniami szarości, czerwonawo-brunatna, ciemny brąz.
  • Daniele są to zwierzęta o silnym instynkcie stadnym.
  • Łączą się w tzw. chmary, składające się od kilkunastu do kilkudziesięciu łań. Chmarze przewodzi najbardziej doświadczona łania- licówka.
  • Natomiast samce, poza okresem godowym- bekowiskiem, żyją w mniejszych stadach bądź prowadzą samotny tryb życia.
  • Przyłączają się do łań w okresie bekowiska, które rozpoczyna się w październiku i trwa do połowy listopada.
  • Ciąża trwa ok. 230dni, łania rodzi najczęściej jedno młode na przełomie czerwca i lipca.

Różnorodne pokoje

Wybierz swój

Okoliczne atrakcje

Znajdź coś dla siebie

Swojska kuchnia

Zasmakuj w danielówce